Meniu

Anunț de angajare

Pozitie: DISPECER
Localitate: BUCURESTI

Suntem în căutarea unui dispecer responsabil și organizat pentru a se alătura echipei noastre din domeniul salubrizarii. Dacă ești o persoană orientată către rezultate, cu abilități excelente de comunicare și gestionare a timpului, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.

Responsabilități:

Raspunde prompt si eficient la toate sesizarile/reclamatiile/solicitarile primite (apeluri telefonice/e-mailuri); directioneaza, cand este cazul, apelurile solicitate catre departamentele implicate. Ofera informatii clare si precise clientilor cu privire la activitatea efectiva desfasurata de societate, cu mentinerea portofoliului de clienti; Cauta informati necesare în funcție de fiecare situație folosind resursele puse la dispoziție de catre societate; Inregistreaza toate sezizarile primite precum si alte solicitari, si urmarirea rezolvarii acestora, prin intermediul platformei/aplicatiei interne în conformitate cu instrucțiunile de lucru specifice; Contribuie la extinderea portofoliului de clienti prin prezentarea tuturor informatiilor necesare privind activitatile desfasurate de catre societate; Prioritizeaza sesizarile/reclamatiile/solicitarile primite; Informeaza persoanele responsabile despre intarzierile peste termen aparute in rezolvarea sesizarilor/solicitarilor inregistrate; Respecta regulile de etichetă în conversațiile telefonice cu clienții; Transmiterea raportului zilnic/saptamanal sau ori de catre ori este cazul cu privirea la activitatea desfasurata; Întocmirea rapoartelor și a documentației necesare.

Cerințe:

Experiență anterioară în domeniul dispeceratului sau logistică; Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului; Capacitatea de a lucra sub presiune și de a lua decizii rapide; Excelente abilități de comunicare și rezolvare a problemelor; Cunoștințe de operare PC și a programelor specifice (constituie un avantaj), MS Office,Internet; Insusiri de personalitate: seriozitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de comunicare, capacitatea de a invata, rabdare, punctualitate; concentrare, operativitate in furnizarea informatiilor,menținerea calmulului în orice situație, inclusive in conditii de stres.

Dacă ești o persoană proactivă, cu o atitudine pozitivă și dornică să se dezvolte într-un mediu dinamic, te invităm să aplici pentru poziția de dispecer. Oferim un mediu de lucru stimulant și un pachet salarial motivant.